Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Dnes začala v Jakartě v Indonésii mezinárodní fyzikální olympiáda. Olympionici z celého světa tu soutěží o medaile z řešení praktických i teoretických fyzikálních úloh. V českém pětičlenném olympijském týmu je i student naší 7.M Ondřej Knopp. Držíme palce celé české výpravě a Ondřejovi zvlášť.

Úřední hodiny: každé pondělí  10:00 – 12:00 hod.

Seznamovací kurz 1. C proběhne od 10. do 12. září v Sušici v ubytovně TJ Sušice. Cena 1500 KČ.

Adaptační kurz prim bude v Benecku v Krkonoších v hotelu Star od 13. do 15. září. Cena 2300 KČ.

Platební údaje

Platební údaje 2002640000/6000 PPF banka

variabilní symbol

1. M:  7209

1. J:   7210

1. C:  7211

Do poznámky napište prosím jméno studenta.

Ve středu 21. června 2017 jsme opět vstoupili do krásných prostor Knihovny Akademie věd na Národní třídě. Pozvanými byli úspěšní žáci a žákyně našeho gymnázia, kteří reprezentovali školu na nejrůznějších soutěžích ve školním roce 2016/2017. Jejich počet nebyl nikterak zanedbatelný, totiž rovná sedmdesátka!

Úvodní slovo měl doc. Jiří Witzany z ČVUT, slavnostní akt zakončil Mgr. Václav Pícl, náměstek ministryně školství. Ocenění žáci obdrželi čestné uznání a jako dárek tričko v novém provedení. Autorkou grafického návrhu je paní Hrdinová. Děkujeme Klubu rodičů za finanční podporu a iniciativní přístup.

 

Předposlední týden školního roku 2016/17 byl zase nabitý akcemi, ostatně tak je tomu u nás téměř po celý rok. 20. června se uskutečnila Akademie, na rozdíl od loňska v trochu větších prostorách, a to ve Vršovickém divadle Mana. Ačkoli se ještě na začátku června nezdálo, že by akce vzbuzovala nějak přehnaný zájem účinkujících, skutečnost předčila očekávání (v opačném případě by to bylo opravdu dost smutné).

Hudba, zpěv, stepování, čtení autorského textu, Harpagonův monolog, divadlo, sóla na klavír, parodie televizní soutěže a dokonce kreativní vystoupení učitelů, to vše v dokonalé atmosféře, kterou vytvářeli diváci naladění s vystupujícími na stejnou notu. Díky všem, kteří ke zdařilému programu aktivně přispěli!

A pak 22. června otevření výstavy uspořádané v aule. Že se něco děje, mohli vnímavější pozorovat už řadu dní před tímto datem: obrázky zavěšené v prostoru schodiště, nové, velkoformátové obrazy v 1. patře, kresby tužkou…Ale aula, ta je změněná k nepoznání! Je až s podivem, že všechny zde vystavené práce vytvořili studenti a studentky prim a sekund. A ještě to není všechno: z 3. do 4. poschodí výstava pokračuje pracemi starších studentů, tentokrát jsou to variace na známé obrazy světových mistrů.

Dívejte se prosím kolem sebe, otevřete oči, ať vám nic neunikne z toho pěkného, co svět okolo nás nabízí!

 

 

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.