Členové komise:  Mgr. Pavla Haschková, Mgr.Vítězslav Jahn, Mgr. Světlana Pěchová, Mgr. Kateřina Bezdíčková

Předmět dějepis se na naší škole řadí k důležitým společensko-vědním předmětům. Studenti nižšího i vyššího gymnázia postupně procházejí všemi obdobími světových i českých dějin od pravěku, starověku, novověku až po XX.století.
Na nižším gymnáziu je ve všech ročnících od primy do kvarty dvouhodinová dotace.

Na vyšším gymnáziu se v matematických třídách dějepis učí od kvinty do septimy 2 hodiny týdně, v jazykových třídách od kvinty do oktávy s dvouhodinovou dotací. Ve třetím a čtvrtém ročníku je možnost pokračovat ve studiu dějepisu formou volitelného semináře s časovou dotací 2 hodin týdně. Ve volitelných seminářích se studenti zabývají mezinárodními vztahy a vývojem ČSR ve 20.století.

Naši studenti nižšího i vyššího gymnázia se každoročně úspěšně zúčastňují jak tradičních dějepisných soutěží, např. na nižším gymnáziu dějepisné olympiády, nebo na vyšším gymnáziu Dějepisné soutěže studentů gymnázií, tak i dalších soutěžních projektů.

Důležitou součástí výuky je návštěva aktuálních výstav, přednášek, filmových dokumentů, seminářů či památek a míst spojených s tématem výuky, nebo organizace exkurzí, ve kterých si studenti na základě zkušeností a prožitků vytvářejí na daný problém vlastní názor.

Vietnamští aktivisté na GCHD

Krajské kolo dějepisné olympiády