Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová učebna: U23
Třídní učitel: Mgr. František Petržílka
Zástupce třídního učitele: Mgr. Eva Matušková

Zástupce v Klubu rodičů: Michaela Polívková

Evropský parlament mládeže v Norsku

Ve dnech 21. až 29. dubna 2017 reprezentovali Julia Galantseva (3.C) a David Dobáš (6.M) naši školu na Mezinárodní výběrové konferenci Evropského parlamentu mládeže v Norsku, na níž byli vybráni z Národní výběrové konference v Liberci. Navštívili tak horské městečko Røros i známý Trondheim, poznali tradiční Norskou kuchyni i kulturu a samozřejmě jako vždy debatovali o závažných problémech Evropské unie, tentokrát však se studenty z celé Evropy. Konference se účastnilo přes 200 delegátů, z České republiky jich pak bylo osm. Měli tak možnost získat nové přátele napříč evropskými zeměmi, poznat jejich názory a diskutovat o nich. Celá konference pak byla vedena v přátelském duchu, vzniklo mnoho řešení jednotlivých problémů a celkově tak akce byla nezapomenutelná.

Tímto bychom chtěli zároveň poděkovat Klubu rodičů, který zcela proplatil účastnický poplatek.

David Dobáš

 

Německý jazykový diplom DSD I

Dnešní doba na nás klade stále vyšší nároky, to platí i o jazykových znalostech. Ti chytří vědí, že umět dobře anglicky se stalo samozřejmostí, ale ovládat i další jazyky je výhrou!

V minulém školním roce kromě tzv. velkého jazykového diplomu (DSDII) naše škola poprvé vyzkoušela i DSD I, který se má předepsanou úroveň A2/B1.  Tuto zkoušku loni úspěšně absolvovali žáci jazykové kvinty. Letos opět novinka! Ke kvintánům z „jéčka“ se přidali i žáci z matematických tříd – ze 7. M a 3. C, aby se pokusili o absolvování zkoušky, která se u nás ve škole skládá bezplatně.

Studium dalšího cizího jazyka – ať je to němčina, francouzština či ruština - je mnohým žákům na obtíž. Není to škoda?

 

 

Best in English

Soutěž Angličtinář roku má od roku 2015 mezinárodní úroveň. Změnil se i její název na Best in English. V tomto školním roce jsme vstoupili do soutěže již potřetí, tentokrát bylo vybráno celkem nadějných 25 adeptů.

Soutěž, která se konala 30. 11. 2016, probíhající formou online testu měla letos více než 15000 soutěžících, což je určitě úctyhodný počet, protože ne všechny školy si na takové měření sil troufnou. O to víc nás překvapily a potěšily výsledky našich dvou žáků: Julie Galantseva z 3. C a Martin Engst ze 7. J v konkurenci 6998 soutěžících z České republiky obsadili 8. respektive 9. místo a v rámci všech zúčastněných zemí 20. a 22. místo. Srdečně gratulujeme!

Generálním partnerem a organizátorem soutěže je Czech-us, agentura zabývající se organizováním studijních, pracovních a jazykových programů v zahraničí. Dne 1. 3. 2017 naši školu navštívil zástupce této organizace Lukáš Kerhart, aby předal vítězům certifikáty a věcné ceny. Při této příležitosti měl i přednášku, v níž vysvětloval význam studijních pobytů v cizině. Mohla by být pro mnohé, kteří váhají, dobrou motivací.

 

Úspěch v Eurorebu

Dne 30.3. 2016 se konalo krajské kolo zeměpisné soutěže Eurorebus. Tým z 1.C ve složení Vilém Bouček, Hynek Tomáško a Martin Kodada vybojoval 5. místo a postupuje tak do celostátního finále. Za jednotlivce uspěl Antonín Loučka z 2.C, umístil se na 3 místě, a také se tímto nominoval do finále. Gratulujeme a držíme pěsti na finále, které se koná 6.6.!

Školní kolo matematické olympiády kategorie B, C

V úterý 19. ledna proběhlo školní kolo matematické olympiády kategorie B a C.

V kategorii C se na prvním místě umístili David Dobáš (5.M), Marek Kuchař (1.C), Rudolf Líbal (4.M) a Adam Tóth (1.C), kteří získali maximální počet bodů 18.  Celkově se zúčastnilo 21 studentů, 16 jich bylo úspěšných.

V kategorii B na prvním místě skončila Kamila Kyzlíková (6.M), Kateřina Lipavská (6.M) a Vojtěch Lengál (6.M). V této kategorii soutěžilo 22 studentů, z toho 12 úspěšných.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.