Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová učebna: U22
Třídní učitel: Mgr. Petra Kněnická
Zástupce třídního učitele: Mgr. Eliška Čáslavská

Webové stránky:
Kontaktní e-mail:

Předseda třídy: Vojtěch Tomášek
Místopředseda třídy: Vojtěch Kohoutek, Žofie Daňková

Zástupce v radě rodičů: Helena Flajzarová

Vyhlášení vítězů soutěže

Na začátku měsíce října vyhlásil Klub rodičů a vedení školy soutěž na natočení neinteraktivní virtuální prohlídky školy. Soutěže se zúčastnil tým ze 7. M a dvě studentky (každá s vlastní prací) z 3. J. V pondělí 21. listopadu došlo k oficiálnímu vyhlášení vítězů soutěže a předání cen. 

První místo obsadil mužský tým reprezentovaný Vojtěchem Švandelíkem coby režisérem, kameramanem Janem Sláčalem, Vojtěchem Lanzem – autorem hudby a Lukášem Cahou, jenž se zhostil role střihače.

Obě dívky – Babeta Frischmannová a Karolína Horná, které se odhodlaně pustily do všech úkolů s natočením videa spojených, obsadily místo druhé. 

Gratulujeme!

 

Den otevřených dveří na Velvyslanectví SRN v Praze dne 23. 6. 2016

Jednou za dva roky se otevírají brány Lobkovického paláce, kde sídlí Velvyslanectví SRN, a naše škola u toho samozřejmě nemohla chybět! Studenti německých skupin ze tříd 2. J, 4. J a 5. J strávili báječné dopoledne v reprezentačních prostorách ambasády i na krásné a dějinně proslulé zahradě. Právě zde se psaly v roce 1989 dějiny, když cca 4000 občanů DDR žádalo o možnost vycestovat do tehdejšího západního Německa a na zahradě ambasády vznikl provizorní uprchlický tábor. Tyto události připomíná destička na balkóně velvyslanectví, odkud H.-D. Genscher oznámil občanům DDR, že jejich žádosti o vycestování bylo vyhověno, a pomohl tak urychlit pád komunistického režimu.

Naši studenti ale měli jiné, příjemnější povinnosti. Ve všech prostorách ambasády se konaly různé akce, workshopy, prezentace a soutěže – a u toho jsme nemohli chybět! A naše škola o sobě dala vědět i při pódiovém rozhovoru, kdy pan velvyslanec Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven odpovídal na otázky kladené pouze našimi studenty. Za to se s ním pak Bára Hošková a Adéla Černá (z 5. J) mohly vyfotit…

Za dva roky se určitě rádi vrátíme!

zapsala Radana Vlčková

Fata Morgana

31. března navštívila třída 2.J v rámci učiva o biomech světa Fata Morganu, tropický skleník v Tróji. Žáci postupně zhlédli všechny ekosystémy. Vyslechli si poutavý výklad průvodkyň o typických zástupcích flóry a samostatně vyplňovali pracovní listy. Od 5. dubna zde bude probíhat výstava exotických motýlů, jejichž líhně a celý proces líhnutí žáci mohli - díky dřívější instalaci - vidět. Díky slunečnému počasí jsme navštívili také venkovní expozice, které prezentovaly další druhy našich i cizokrajných rostlin. Skvělá akce!

Obvodní kolo olympiády v německém jazyce

Ve čtvrtek 18. února 2016 se uskutečnilo obvodní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii I. A zvítězila žákyně z 2.J Babeta Frischmannová.

Mobilní planetárium

Ve dnech 21. a 22. září bylo v naší tělocvičně nainstalováno mobilní planetárium s programem, jehož se zúčastnili žáci sekund, tercií, kvart a kvint. Zhlédli promítání o historii hvězdářství a o původu života na Zemi. Efektní full-dome show je poučila o vzniku vesmíru včetně naší planety, vzniku a vývoji živočišných druhů, tajemství DNA a dalších zajímavostech. Produkce propojila informace, jež se žáci dozvídají nejen v hodinách fyziky, ale i biologie, chemie či dějepisu.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.