Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová třída: U42
Třídní učitel: RNDr. Ludmila Ortinská
Zástupce třídního učitele: PhDr. Milena Štáfková

Kontaktní email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předseda třídy: Mikuláš Vanoušek

Zástupce v klubu rodičů: Iveta Honsejmanová 

Matematická olympiáda Z9

V obvodním kole matematické olympiády kat. Z9 v Praze 5 uspěli studenti našeho gymnázia, plný počet bodů získali : Klára Grinerová, Marek Honsnejman, Filip Jakub, Ondřej Kunc, Roman Mikoláš, Veronika Musílková a Adéla Karolína Žáčková ze 4.M a Karel Stehlík ze 3.M. Celkem bylo z naší školy 31 úspěšných řešitelů. Gratulujeme.

Bobřík informatiky 2016

Každoročně se naši žáci účastní soutěže Bobřík informatiky. V této soutěži se online řeší 15 úloh různé obtížnosti v několika kategoriích.

V tomto roce se v základním kole soutěže v kategorii Benjamin na 1. -2. místě umístili Michal Bernat z 1. M a Cyril Čmejrek ze 2. M s plným počtem 240 bodů.

240 bodů v kategorii Kadet získali Martina Šandová ze 4. J, Adéla Karolína Žáčková ze 4. M a Jakub Marek také ze 4. M.

V kategorii Junior byl na 1. místě s plným počtem bodů Alexandr Dizov z 1. C.

Kategorie Seniorů je kategorií, kde úspěšní řešitelé základního kola postupují do kola krajského. V této kategorii soutěžilo celkem 16 studentů, 8 z nich je postupujících. Jsou to od 2. do  8. místa studenti  Sebastian Duarte, Ondřej Altman, Vojtěch Dědek, Jakub Matějka, všichni z 8. M, a ze 7. M Vojtěch Lanz, Vojtěch Lengál a Tomáš Zasadil. Nejlepším postupující se ziskem 240 bodů je David Žáček z 8. M.

 

Krajské kolo proběhne na GCHD 1. února 2017.

Matematická soutěž MASO

Dne 8.11.2016 se již po dvacáté uskutečnila na MFF UK matematická soutěž MASO, které se pravidelně účastníme. Letos se dokonce naši studenti vyšších ročníků stali jejími spolupořadateli.

V konkurenci více jak šedesáti týmů z celé ČR získal náš tým ve složení Dominik Švarc (4.M), Lada Marková, Petr Hrdina (oba 3.M) a Jakub Kodym (2.M) krásné 15. místo a tým ve složení Marek Fürst, Ondřej Kunc (oba 4.M), Klára Šindlerová (3.M) a Michal Bernat (1.M) vybojoval úžasné 4. místo.
Gratulujeme !

STUDENTSKÁ THÁLIE

 
 
Skupina studentů ze 3.M se zúčastnila nominačního kola Studentské Thálie. Autorkou a hlavní iniciátorkou byla Adéla Karolína Žáčková. Představení se stepem na téma "Tanec je vášeň" mělo náboj a čišela z něj radost.

Celostátní kolo matematické soutěže PANGEA

Výsledky celostátního kola matematické soutěže PANGEA  (6.5.2016)

6. ročník              1. místo               Cyril Čmejrek                    1.M

                          2. místo               Kryštof Pavel Guth             1.M

                          4.místo                Rostislav Borovkov             1.J

 

8. ročník              1.místo                Roman Mikoláš                 3.M

                          5. místo               Pavel Holman                   3.M

                          8. místo               Alexander Terziev              3.M

                          9. místo               Marek Fürst                      3.M

                        10. místo              Ondřej Kunc                      3.M

 

 

9. ročník              3. místo               Jan Hřebec                       4.M

Krajské kolo matematické olympiády Z9

Dne 22.3. proběhlo krajské kolo Matematické olympiády kategorie Z9.  Adéla Karolína Žáčková ze 3.M  obsadila v konkurenci  59 soutěžících 3. místo. Gratulujeme!  Naši školu dále reprezentovali studenti  Eliška Vítková ze 4.M, Roman Mikoláš ze 3.M.

Obvodní kolo fyzikální olympiády

Ve středu 23. dubna 2016 proběhlo obvodní kolo fyzikální olympiády kategorií E, F.

V kategorii F se na 2. místě umístil Mikuláš Vanoušek a na 3. místě Marek Honsnejman ze 3. M

V kategorii E druhé místo obsadil Lukáš Cezner a vítězem obvodního kola se stal Jan Hřebec, oba ze třídy 4. M. Oba nás také budou reprezentovat v celopražském kole FO. Blahopřejeme a postupujícím dále fandíme.

Oficiální vyhlášení vítězů soutěže o nový web školy

Na začátku listopadu minulého roku byla na webových stránkách uveřejněna výzva adresovaná všem našim studentům/studentkám. Vybízela k vytvoření nových stránek, které by splňovaly aktuální požadavky a současně měly modernější design. Tuto výzvu inicioval Klub rodičů společně s vedením naší školy.

Do vypsané soutěže se přihlásily čtyři týmy, které se snažily splnit předem daná kritéria, ale také přinést určitý osobní vklad. V další fázi byly z těchto čtyř pak vybrány týmy dva, z nichž odborná komise označila po zodpovědném rozhodování tým vítězný. Nové stránky nahradily ty stávající.

Ve středu 16. března bylo několikaměsíční snažení našich mladých „webových kreativců“ ukončeno slavnostním vyhlášením vítězů a předáním finanční odměny. Paní ředitelka poděkovala všem týmům za jejich práci, předsedkyně Klubu rodičů pak předala finanční ocenění.

Třetí místo v soutěži o návrh nového webu obsadil Leonard Yu (jako jediný člen týmu) a skupina Matouš Marek, Daniel Smíšek a Lukáš Cezner ze 4. M. Druhé místo získal Jakub Marek z 3. M a vítězným týmem se stal mozkový trust Vojtěch Švandelík, Filip Matějka, Lukáš Caha, Nadari Gogatishvili, Vojtěch Lanz, Michael Kozel a Jan Sláčal.

Zde by moje zpráva mohla končit. Úplnou tečkou je ovšem informace, že vítězný web byl vybrán v soutěži Junior Erb jako nejlepší. 22. března na slavnostním ceremoniálu v Rezidenci primátorky hl. m. Prahy došlo k vyhlášení vítězů soutěže. Gratulace na druhou!

Obvodní kolo matematické olympiády Z9

Ve středu 20. ledna se uskutečnilo na naší škole obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z9. Zvítězila naše studentka Eliška Vítková (4.M), na druhém místě skončila Adéla Kateřina Žáčková (3.M) a Roman Mikoláš (3.M).

Olympiáda v českém jazyce

16. 12. 2015 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce:
 
I. kategorie:
1.-2. místo: Marek Matouš, 4.M
                 Očenášková Veronika, 3.J
3. místo: Žáčková Adéla, 3.M
 
II. kategorie:
1. místo: Králová Lesná Aneta, 7.J
2. místo: Jurášová Johana, 8.M

3. místo: Tlamsová Gabriela, 6.J

Náboj JUNIOR

V soutěži Náboj Junior mezi 438 týmy z ČR a SR se naši studenti z kvarty M ve složení Lukáš Cezner , Jan Hřebec , Rudolf Líbal , Eliška Vítková umístili na 3. místě a studenti z tercie M ve složení Marek Fürst , Roman Mikoláš , Marek Honsnejman , Adéla Karolína Žáčková umístili na 85. místě, v ČR obsadili 3. a 54. místo z 230 týmů.

Mobilní planetárium

Ve dnech 21. a 22. září bylo v naší tělocvičně nainstalováno mobilní planetárium s programem, jehož se zúčastnili žáci sekund, tercií, kvart a kvint. Zhlédli promítání o historii hvězdářství a o původu života na Zemi. Efektní full-dome show je poučila o vzniku vesmíru včetně naší planety, vzniku a vývoji živočišných druhů, tajemství DNA a dalších zajímavostech. Produkce propojila informace, jež se žáci dozvídají nejen v hodinách fyziky, ale i biologie, chemie či dějepisu.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.