Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová učebna: U27
Třídní učitel: Mgr. Pavel Sedláček
Zástupce třídního učitele: Mgr. Eva Matušková

Webové stránky: http://12m21.tk/

Kontaktní rodič v Klubu rodičů: Marcela Vítková

Přednáška o planimetrii

12.prosince 2016 se uskutečnila v učebně fyziky přednáška z Planimetrie, kterou vedl pan docent Emil Calda. Pro zasvěcené není třeba nic vysvětlovat, pro ostatní: pan doc. RNDr. Emil Calda. CSc. je guru všech učitelů matematiky v naší škole. Jeho praxe sahá do minulého století, učil například  na gymnáziu v matematických třídách, na MFF UK. Pondělní přednášku sledovali studenti 5.M a 6.M  a část 6.J. Pan docent nám všem bravurně rozšířil obzory v oblasti těžkých planimetrických úloh. Děkujeme!

Dopplerův MaFin

Dne 16. listopadu 2016 proběhl první přednáškový den akce Dopplerův MaFin (pásmo přednášek pro studenty 8. a 9. tříd ZŠ a širokou veřejnost). Na akci zaznělo 8 přednášek (mj. Herní enginy, Počítačové sítě a jejich nebezpečí nebo Raketová technika) a proběhla ukázka několika chemicko-fyzikálních pokusů. O přednášky se postarali studenti ze tříd 5.M (Jan Hřebec a Matouš Marek), 7.M (Lukáš Caha, Filip Matějka, Kamila Kyzlíková, Kateřina Lipavská, Vojtěch Lanz a Marek Haloda) a ze třídy 8.M (Jakub Matějka, David Žáček a Michal Kocourek). Přednášky si přišlo poslechnout přes 50 studentů z několika základních škol.

Další přednáškový den Dopplerova MaFinu se uskuteční dne 5. ledna 2017 a stále je několik volných míst! Více informací naleznete na webu http://mafin.gchd.cz.

Celostátní kolo matematické soutěže PANGEA

Výsledky celostátního kola matematické soutěže PANGEA  (6.5.2016)

6. ročník              1. místo               Cyril Čmejrek                    1.M

                          2. místo               Kryštof Pavel Guth             1.M

                          4.místo                Rostislav Borovkov             1.J

 

8. ročník              1.místo                Roman Mikoláš                 3.M

                          5. místo               Pavel Holman                   3.M

                          8. místo               Alexander Terziev              3.M

                          9. místo               Marek Fürst                      3.M

                        10. místo              Ondřej Kunc                      3.M

 

 

9. ročník              3. místo               Jan Hřebec                       4.M

Krajské kolo matematické olympiády Z9

Dne 22.3. proběhlo krajské kolo Matematické olympiády kategorie Z9.  Adéla Karolína Žáčková ze 3.M  obsadila v konkurenci  59 soutěžících 3. místo. Gratulujeme!  Naši školu dále reprezentovali studenti  Eliška Vítková ze 4.M, Roman Mikoláš ze 3.M.

Učí u nás matematický Ámos

Na finálovém večeru Zlatého Ámose 2016, který se konal 18. března, byl Ministerstvem průmyslu a obchodu jmenován Matematickým Ámosem 2016 náš kolega Ondřej Machů. Jsme hrdí na to, že patříme mezi jednu ze 115 škol v republice, na kterých učí některý z finalistů soutěže.

Podrobné informace nejen o finálovém večeru si můžete přečíst na stránkách Zlatého Ámose.

Obvodní kolo fyzikální olympiády

Ve středu 23. dubna 2016 proběhlo obvodní kolo fyzikální olympiády kategorií E, F.

V kategorii F se na 2. místě umístil Mikuláš Vanoušek a na 3. místě Marek Honsnejman ze 3. M

V kategorii E druhé místo obsadil Lukáš Cezner a vítězem obvodního kola se stal Jan Hřebec, oba ze třídy 4. M. Oba nás také budou reprezentovat v celopražském kole FO. Blahopřejeme a postupujícím dále fandíme.

Oficiální vyhlášení vítězů soutěže o nový web školy

Na začátku listopadu minulého roku byla na webových stránkách uveřejněna výzva adresovaná všem našim studentům/studentkám. Vybízela k vytvoření nových stránek, které by splňovaly aktuální požadavky a současně měly modernější design. Tuto výzvu inicioval Klub rodičů společně s vedením naší školy.

Do vypsané soutěže se přihlásily čtyři týmy, které se snažily splnit předem daná kritéria, ale také přinést určitý osobní vklad. V další fázi byly z těchto čtyř pak vybrány týmy dva, z nichž odborná komise označila po zodpovědném rozhodování tým vítězný. Nové stránky nahradily ty stávající.

Ve středu 16. března bylo několikaměsíční snažení našich mladých „webových kreativců“ ukončeno slavnostním vyhlášením vítězů a předáním finanční odměny. Paní ředitelka poděkovala všem týmům za jejich práci, předsedkyně Klubu rodičů pak předala finanční ocenění.

Třetí místo v soutěži o návrh nového webu obsadil Leonard Yu (jako jediný člen týmu) a skupina Matouš Marek, Daniel Smíšek a Lukáš Cezner ze 4. M. Druhé místo získal Jakub Marek z 3. M a vítězným týmem se stal mozkový trust Vojtěch Švandelík, Filip Matějka, Lukáš Caha, Nadari Gogatishvili, Vojtěch Lanz, Michael Kozel a Jan Sláčal.

Zde by moje zpráva mohla končit. Úplnou tečkou je ovšem informace, že vítězný web byl vybrán v soutěži Junior Erb jako nejlepší. 22. března na slavnostním ceremoniálu v Rezidenci primátorky hl. m. Prahy došlo k vyhlášení vítězů soutěže. Gratulace na druhou!

Obvodní kolo olympiády v českém jazyce

9. 2. 2016 proběhlo obvodní kolo Olympiády v českém jazyce: I. kategorie: 1. místo Veronika Očenášková 3. J, 9. – 11. místo Matouš Marek 4. M. II. kategorie: 1. místo Aneta Králová Lesná 7. J, 6. – 7. místo Johana Jurášová 8. M

Dějepisná olympiáda

V úterý 26.1. proběhlo obvodní kolo dějepisné olympiády. 1.místo obsadil Yu Leonard ze 4.M a postupuje do krajského kola. Očenášková Veronika ze 3.J se umístila na 13. místě. Srdečně gratulujeme.

Školní kolo matematické olympiády kategorie B, C

V úterý 19. ledna proběhlo školní kolo matematické olympiády kategorie B a C.

V kategorii C se na prvním místě umístili David Dobáš (5.M), Marek Kuchař (1.C), Rudolf Líbal (4.M) a Adam Tóth (1.C), kteří získali maximální počet bodů 18.  Celkově se zúčastnilo 21 studentů, 16 jich bylo úspěšných.

V kategorii B na prvním místě skončila Kamila Kyzlíková (6.M), Kateřina Lipavská (6.M) a Vojtěch Lengál (6.M). V této kategorii soutěžilo 22 studentů, z toho 12 úspěšných.

Obvodní kolo matematické olympiády Z9

Ve středu 20. ledna se uskutečnilo na naší škole obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z9. Zvítězila naše studentka Eliška Vítková (4.M), na druhém místě skončila Adéla Kateřina Žáčková (3.M) a Roman Mikoláš (3.M).

Olympiáda v českém jazyce

16. 12. 2015 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce:
 
I. kategorie:
1.-2. místo: Marek Matouš, 4.M
                 Očenášková Veronika, 3.J
3. místo: Žáčková Adéla, 3.M
 
II. kategorie:
1. místo: Králová Lesná Aneta, 7.J
2. místo: Jurášová Johana, 8.M

3. místo: Tlamsová Gabriela, 6.J

Školní kolo dějepisné olympiády

Výsledky školního kola dějepisné olympiády: 1.místo YU Leonard ze 4.M, 2. místo Zuzana Peřková ze 4.J.

Náboj JUNIOR

V soutěži Náboj Junior mezi 438 týmy z ČR a SR se naši studenti z kvarty M ve složení Lukáš Cezner , Jan Hřebec , Rudolf Líbal , Eliška Vítková umístili na 3. místě a studenti z tercie M ve složení Marek Fürst , Roman Mikoláš , Marek Honsnejman , Adéla Karolína Žáčková umístili na 85. místě, v ČR obsadili 3. a 54. místo z 230 týmů.

Mobilní planetárium

Ve dnech 21. a 22. září bylo v naší tělocvičně nainstalováno mobilní planetárium s programem, jehož se zúčastnili žáci sekund, tercií, kvart a kvint. Zhlédli promítání o historii hvězdářství a o původu života na Zemi. Efektní full-dome show je poučila o vzniku vesmíru včetně naší planety, vzniku a vývoji živočišných druhů, tajemství DNA a dalších zajímavostech. Produkce propojila informace, jež se žáci dozvídají nejen v hodinách fyziky, ale i biologie, chemie či dějepisu.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.