Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová učebna: U13
Třídní učitel: PhDr. Blanka Kocourková
Zástupce třídního učitele: RNDr. Pavel Josef, CSc. 

Zástupce v Klubu rodičů: Monika Jarůšková

Soutěž o nejlepší PF 2017 - vyhodnocení

Dne 15. 12. byla vyhodnocena soutěž O nejlepší PF 2017.

 

1. místo (vítězné PF 2017)

Deyvid Plamenov Penkov 1.C

 

2. místo (porotou oceněné PF a cena výtvarníků)

Dominika Jarůšková 6.J

 

3. místo

Štěpánka Ledererová 6.J

Natálie Netušilová 6.J


 

Deyvid Plamenov Penkov 1.C

 

 

Dominika Jarůšková 6.J

 

 

Štěpánka Ledererová 6.J

 

 

Natálie Netušilová 6.J

Den otevřených dveří na Velvyslanectví SRN v Praze dne 23. 6. 2016

Jednou za dva roky se otevírají brány Lobkovického paláce, kde sídlí Velvyslanectví SRN, a naše škola u toho samozřejmě nemohla chybět! Studenti německých skupin ze tříd 2. J, 4. J a 5. J strávili báječné dopoledne v reprezentačních prostorách ambasády i na krásné a dějinně proslulé zahradě. Právě zde se psaly v roce 1989 dějiny, když cca 4000 občanů DDR žádalo o možnost vycestovat do tehdejšího západního Německa a na zahradě ambasády vznikl provizorní uprchlický tábor. Tyto události připomíná destička na balkóně velvyslanectví, odkud H.-D. Genscher oznámil občanům DDR, že jejich žádosti o vycestování bylo vyhověno, a pomohl tak urychlit pád komunistického režimu.

Naši studenti ale měli jiné, příjemnější povinnosti. Ve všech prostorách ambasády se konaly různé akce, workshopy, prezentace a soutěže – a u toho jsme nemohli chybět! A naše škola o sobě dala vědět i při pódiovém rozhovoru, kdy pan velvyslanec Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven odpovídal na otázky kladené pouze našimi studenty. Za to se s ním pak Bára Hošková a Adéla Černá (z 5. J) mohly vyfotit…

Za dva roky se určitě rádi vrátíme!

zapsala Radana Vlčková

Zkouška z německého jazyka DSD I

Ve dnech 15. a 16. března 2016 se konala na GChD poprvé zkouška DSD I, jakási mladší sestra velkého jazykového diplomu, který skládají naši žáci v oktávě a kterou mohou nahrazovat maturitní zkoušku z němčiny.

DSD I je určena jak pro jazykové, tak i pro matematické třídy. Žáci v ní mohou dosáhnout úrovně A2/B1. Letos se této zkoušky zúčastnili všichni žáci německé skupiny třídy 5.J a nutno dodat, že všichni byli úspěšní. Gratulujeme!

Mobilní planetárium

Ve dnech 21. a 22. září bylo v naší tělocvičně nainstalováno mobilní planetárium s programem, jehož se zúčastnili žáci sekund, tercií, kvart a kvint. Zhlédli promítání o historii hvězdářství a o původu života na Zemi. Efektní full-dome show je poučila o vzniku vesmíru včetně naší planety, vzniku a vývoji živočišných druhů, tajemství DNA a dalších zajímavostech. Produkce propojila informace, jež se žáci dozvídají nejen v hodinách fyziky, ale i biologie, chemie či dějepisu.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.