Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová učebna: U34
Třídní učitel: RNDr. Zuzana Hradová Pecinová
Zástupce třídního učitele: Bc. Jan Hamáček

Kontaktní rodič v Klubu rodičů: Irena Janásová

Evropský parlament mládeže v Norsku

Ve dnech 21. až 29. dubna 2017 reprezentovali Julia Galantseva (3.C) a David Dobáš (6.M) naši školu na Mezinárodní výběrové konferenci Evropského parlamentu mládeže v Norsku, na níž byli vybráni z Národní výběrové konference v Liberci. Navštívili tak horské městečko Røros i známý Trondheim, poznali tradiční Norskou kuchyni i kulturu a samozřejmě jako vždy debatovali o závažných problémech Evropské unie, tentokrát však se studenty z celé Evropy. Konference se účastnilo přes 200 delegátů, z České republiky jich pak bylo osm. Měli tak možnost získat nové přátele napříč evropskými zeměmi, poznat jejich názory a diskutovat o nich. Celá konference pak byla vedena v přátelském duchu, vzniklo mnoho řešení jednotlivých problémů a celkově tak akce byla nezapomenutelná.

Tímto bychom chtěli zároveň poděkovat Klubu rodičů, který zcela proplatil účastnický poplatek.

David Dobáš

 

Lingvistická olympiáda

V posledním listopadovém týdnu proběhlo školní kolo Lingvistické olympiády.

Na třetím místě se umístil Lukáš Caha ze 7.M, na druhém Jakub Renc ze 6.M a o první místo se podělili František Srb ze 6.M s Davidem Žáčkem z 8.M. Tito dva budou naši školu reprezentovat v kole národním. Gratulujeme a držíme palce!

Přednáška o planimetrii

12.prosince 2016 se uskutečnila v učebně fyziky přednáška z Planimetrie, kterou vedl pan docent Emil Calda. Pro zasvěcené není třeba nic vysvětlovat, pro ostatní: pan doc. RNDr. Emil Calda. CSc. je guru všech učitelů matematiky v naší škole. Jeho praxe sahá do minulého století, učil například  na gymnáziu v matematických třídách, na MFF UK. Pondělní přednášku sledovali studenti 5.M a 6.M  a část 6.J. Pan docent nám všem bravurně rozšířil obzory v oblasti těžkých planimetrických úloh. Děkujeme!

6. M na Techmánii v Plzni

Plzeňské science center Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. A to my určitě jsme! Řada tříd našeho gymnázia již Techmánii navštívila, 14. října 2016 se tam vydala 6. M v doprovodu vyučujících prof. Pecinové a Šperlové.

V areálu centra jsme se seznámili s různými exponáty z oblasti optiky, magnetismu, zvuku, ale i dopravy nebo výživy. Pak jsme si mohli vybrat, kterou přednášku a následující program absolvujeme. Jedna část studentů se zaměřila na biologii, protože je zajímala problematika DNA. Účastníci v této skupině si dokonce vytvořili přívěsek v podobě vlastní DNA. Jiní šli na přednášku o 3D tiskárnách a i oni se odnesli malou památku na Techmánii. Třetí skupina dala přednost fyzice, a to přednášce o akustice. I zde nešlo o pouhou teorii, ale i o praktické pokusy – v tomto případě se zvukem.

Exkurzi jsme si užili a získali jsme mnoho nových poznatků.

Zapsala Olivie Franklová z 6. M

 

Školní kolo matematické olympiády kategorie B, C

V úterý 19. ledna proběhlo školní kolo matematické olympiády kategorie B a C.

V kategorii C se na prvním místě umístili David Dobáš (5.M), Marek Kuchař (1.C), Rudolf Líbal (4.M) a Adam Tóth (1.C), kteří získali maximální počet bodů 18.  Celkově se zúčastnilo 21 studentů, 16 jich bylo úspěšných.

V kategorii B na prvním místě skončila Kamila Kyzlíková (6.M), Kateřina Lipavská (6.M) a Vojtěch Lengál (6.M). V této kategorii soutěžilo 22 studentů, z toho 12 úspěšných.

Mobilní planetárium

Ve dnech 21. a 22. září bylo v naší tělocvičně nainstalováno mobilní planetárium s programem, jehož se zúčastnili žáci sekund, tercií, kvart a kvint. Zhlédli promítání o historii hvězdářství a o původu života na Zemi. Efektní full-dome show je poučila o vzniku vesmíru včetně naší planety, vzniku a vývoji živočišných druhů, tajemství DNA a dalších zajímavostech. Produkce propojila informace, jež se žáci dozvídají nejen v hodinách fyziky, ale i biologie, chemie či dějepisu.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.