Slavíme 70
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Třídenní poznávací zájezd do spolkové země Bavorsko měl úžasný program. První den jsme přijeli do Regensburgu a Augsburgu za troškou historie a pozoruhodných stavebních památek. V Regensburgu, který je zapsán na seznamu UNESCO, díky své dominantě - gotickému dómu sv. Petra, nás lákala nejstarší kavárna v Německu a cukrárny plné pralinek zdejších cukrářských mistrů.

Sluníčko nás doprovodilo do Augsburgu, kde nás především zaujalo starší sociální sídliště zv. Fuggerei, postavené bankéřskými rodinami Fuggerů ve 20. letech 16. století, ve kterém se dodnes bydlí. Po osvěžujícím dnu jsme se ubytovali v hostelu v Mnichově, kde jsme pobyli celý další den.

Zde jsme se opravdu nezastavili. Mnichov s vitalitou německého poválečného boomu, světovou úrovní muzeí, mnohožánrové a nadčasové architektury, nabízí ve svých ulicích opravdovou bavorskou "Gemütlichkeit" a párky. Téměř jedním dechem jsme prozkoumali jeho technický svět - Alianz arénu - kolbiště FC Bayern, kde jsme si zahráli na nejslavnější fotbalové mužstvo, nastoupili po schodech jako profesionálové a viděli největší fotbalové hřiště v Evropě, Olympiapark a svět BMW s historií výroby obdivovaných aut značky BMW a největší technické muzeum na světě Deutsches Museum. Podvečerní procházka centrem města kolem náměstí Marienplatz nám přinesla po dni naplněném zážitky potřebné osvěžení.
Třetí den jsme se těšili na romantické zámky Ludvíka II. Bavorského, obklopené horskými masívy Bavorských Alp. Pohádkový zámek Neuschwanstein s jeho překrásnými interiéry, ve výšce nad námi se pak vypínal zámek Hohenschwangau, pár kilometrů odtud zase nádherný rokokový zámek Linderhof s obrovským parkem plným jezírek, vodotrysků, soch, teras a fontánou dovršující jeho nádheru.
Na cestě z jižního Bavorska zpět nás čekala ještě jedna obdivuhodná památka Unesco, a sice kostel sv. Josefa - Wiesenkirche.
Těm, co si nevzali teplé oblečení, poskytl příjemné útočiště náš vyhřátý autobus a pěkné video na závěr cesty.

PhDr. Alena Bártová