Slavíme 70
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

V pondělí 27. 11. 2017 se dva naše robotýmy s typickými robonázvy „Mrkvičky“ a „Salátíček“ zúčastnily Robosoutěže pro střední školy, kterou již několik let pořádá katedra robotiky ČVUT.

Naše týmy nastoupily v již tradičním složení. Mrkvičky: Štěpán Hanzálek, Marek Fürst a Jarda Žukov a Salátíček: Roman Mikoláš, Lukáš Nedbálek a náš již bývalý student, ale GCHD stále věrný, Jakub Marek.

A v čem soutěž spočívá? V průběhu cca dvou měsíců zkonstruovat a naprogramovat Lego robota tak, aby plnil zadání úlohy. Úloha je pro všechny týmy stejná. Cílem letošní úlohy bylo, aby robot sesbíral co největší počet barevných míčků ze soutěžní plochy (hřiště) a umístil je do barevných oblastí „terče“. Jednotlivé oblasti mají různé bodové hodnocení.

Soutěží se vždy dvoukolově, dva týmy proti sobě. Pořadí se pak určí podle počtu získaných bodů. Ti nejlepší si to pak rozdají ve finálovém pavouku.

Příprava našich dvou týmů se zdála dokonalá. Díky Romanovi z týmu Salátíček měli kluci k dispozici takřka dokonalou kopii hracího pole. Tréninky robotů probíhaly ve škole do pozdních odpoledních hodin a často roboti putovaly do domovů svých týmů a pak zase zpět.

Do pondělní soutěže přesto týmy nastupovaly s jistými obavami a respektem. Ale přesto, že se týmu Mrkvičky moc nedařilo, jejich robot bojoval sám se sebou a na sbírání míčků neměl ani pomyšlení, tým Salátíček se vyznamenal a v konkurenci 33 týmů se umístil na úžasném druhém místě, kdy ve finále nestačil jen na tým Krtkovo autíčko (taky typické robojméno).

Tým Salátíček ve složení: Roman Mikoláš, Lukáš Nedbálek a Jakub Marek postupují do finálové soutěže, která se uskuteční 15. 12. 2017 opět na půdě ČVUT.

Gratulujeme a robotům přejeme přesnou mušku.