• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

V letošním roce se napříč českou společností koná mnoho zajímavých akcí v souvislosti s významnými tzv. osmičkovými událostmi. Jednou z nich je i výzva k uctění 100. výročí vzniku naší republiky výstupem na rozhlednu, věž či nejvyšší bod v okolí. A právě k němu se rozhodl připojit i výběr žáků vyššího gymnázia pod vedením pana profesora Petržílky. Nebyl však vybrán vrchol nejbližší místu, kde se nachází GCHD, nýbrž ten vůbec nejvyšší v naší zemi – hora Sněžka, o nadmořské výšce 1603 metry.

Dne 25. září 2018 vyrazila naše skupina autobusem do Pece pod Sněžkou (769 m n.m.), odtud už prudce do kopce přes Richtrovy boudy k zavřené Výrovce, od níž nás Studniční hora (1554 m n.m.) přivedla na oběd do Luční boudy (1547 m n.m.), kde jsme si tak trochu odpočinuli, a se znovu nabytými silami se pustili do finálního výstupu naší cesty. Zatímco cestou nahoru na hřebeny Krkonoš jsme si užili sluníčka, drobného sněžení, relativního tepla (z námahy, samozřejmě), ba i chladu o teplotě 2˚C a překrásných výhledů do ojíněného údolí pod námi, kolem Sněžky samotné se táhly těžké černé mraky a její vrchol byl zahalen v mlze stejně jako bájný řecký Olymp. Nicméně i přes to, že jsme nahoře nakonec neviděli dál než na namrzlé zábradlí a blízkou horní stanici lanové dráhy, s radostí jsme zdokumentovali svou přítomnost na hoře několika fotografiemi. Zpátky k autobusu jsme zvolili sestup pod lanovkou přes Růžovou horu (1300 m n.m.).

Byl to opravdu povedený výlet. Užili jsme si jej všichni, i když naše sportovní výkony byly různorodé – od rychlé chůze podobající se spíše indiánskému běhu, až po klidné turistické tempo. A nálada? Byla skvělá. Nezkazily nám ji ani odřené paty, bolavé nohy, chlad či vítr. Domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení. Úkol byl splněn! Vlajka česká, ale i vlajka GCHD zavlály na vrcholu Sněžky.

A tak nezbývá než poděkovat Klubu rodičů za podporu při uskutečnění akce a všem zúčastněným za příjemně aktivně strávený den na podzimních horách.

A kam že se vydáme příště?

Sledujte kalendář a plán akcí! ?

Autor fotografií: Jonáš Čekal

Další fotografie jsou dostupné zde: https://drive.google.com/drive/folders/1F1fk-9yqWJhgYESoZyVVrxMPNlZ7icpN