• slider
  • slider
  • slider
  • slider

Rok se s rokem sešel a vybraní reprezentanti a nadšení běžci se zapojili do oblíbeného Juniorského maratonu, štafety 10 x 4,2 km, který je pořádán v souvislosti s Pražským mezinárodním maratonem. Jako loni jsme na dráhu do Stromovky vypustili divočejší Tsunami a pohodovější Vlnku.

Tsunami se mezi pražskými školami umístila na výtečném 9. místě. Mrzely nás sice absence některých výborných běžců, ale k tradičním oporám Tomášovi, Kubovi a Adamovi se letos přidali nadějní Nikolaj, Jáchym, Tom a Goran. Rychlost chlapců skvěle podpořily Martina a Natálie, doplněné nově o Nany, takže výsledný čas 2:52:42 byl skoro o čtyři minuty lepší než čas v předchozím roce.

Vlnka je pak především možností, jak prožít sounáležitost celého týmu. Jak by řekl Božský Jarda: „Když makáš pro ostatní, tak Tě pak ostatní podrží." Myslím, že si to Martin, Mirek, Aneta, Jenda, Veronika, František, Romana, Jiří, Adam a Honza náležitě užili, a do cíle doběhli na 28. místě v první polovině startovního pole.

A právě za kamarádskou atmosféru bych chtěl poděkovat všem zúčastněným běžkyním a běžcům. Byly to příjemně strávené čtyři hodiny.

Věřím také, že příští rok najdeme další nadšence, kteří doplní naše řady místo letošních maturantů a že se příští rok budeme opět ucházet o pozici v desítce nejrychlejších pražských štafet.

Maturantům z našich týmů pak u zkoušek přeji alespoň stejné úspěchy jako na běžecké trati.