• slider
  • slider
  • slider
  • slider

Ve dnech 17., 24. a 25. dubna proběhla jarní kvalifikační kola středoškolské ligy v netradičním sportu frisbee ultimate. Jedná se o běhavý týmový sport s létajícím diskem, jehož cílem je přihrávkami donést disk do koncové zóny. Své zástupce do boje o postup do finálového turnaje vyslalo i Gymnázium Christiana Dopplera.

Ve středu 17.4., v Praze, si školní tým vybojoval 7. místo. Následující středu 24.4. se Doppler v Hradci Králové umístil na 4. místě a další den ve čtvrtek odjeli naši studenti z Plzně se šestým místem. Na všech těchto turnajích naše gymnázium vyhrálo tzv. cenu "Spirit of the game", tedy cenu o nejférovější, nejmilejší, nejpřátelštější, nejkomunikativnější a nejhezčí tým. Kromě spousty zkušeností a nových znalostí si školní tým zajistil i postup do finálového turnaje, který se bude konat 30. května v Praze na hřišti SK Aritma Praha.

Proto neváhejte a přijďte také fandit!

Pokud stále nevíte, o jaký sport se jedná, podařilo se nám pár zápasů natočit a jeden z nich je i s odborným komentářem ke zhlédnutí níže:

Pokud jste stále studenty gymnázia a zaujal vás tento sport, máte možnost se stát součástí středoškolského týmu. Podívejte se na d5.jecool.net a přidejte se k nám!