• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Již potřetí nalezla školní akademie našeho gymnázia svůj azyl v Divadle Mana ve Vršovicích, a to již 12. června. Opět nám pomohl Klub rodičů, který zaplatil pronájem sálu a technický personál, za což srdečně děkujeme.

Zájem o účinkování byl tento rok zase o trošku větší než loni, takže se potvrdilo, že tato akce postupně získává na oblibě.

Samotná akademie začala pro vystupující již před 18. hodinou, zkoušelo se už od čtyř a byl to pěkný mumraj. Ale v šest už se opona zatáhla a po malé prodlevě konečně přišli na pódium moderátoři večera  - Veronika a Vojta z 5. J.

V první části večera diváci vyslechli několik klavírních skladeb, tu vážnějších, tu rozvernějších, všichni hráli výborně, Šimon ze 4. J přidal skladbu na akordeon. Hudba byla vystřídána efektním vystoupením skvělého stepaře Lukáše z 2. C a nadějnou Kristýnou z 1. J.  Dramatický soubor složený z dívek a chlapců různých tříd zatančil na svižnou melodii představení s názvem Největší showman. Francouzština zazněla nejen ve dvou písních, ale i v pohádce O Červené karkulce, kterou s velkou odvahou a roztomilostí zahráli nejmladší studenti z 1. J. Na závěr první části večera vystoupil band složený z dívek a chlapců 6. M, kteří hráli Jaroslava Ježka tak dobře, že by se skladatel divil.

Po přestávce se dostalo na mluvené slovo, a to na divadelní představení Artróza na Olympu, v němž účinkovala smíšená skupina složená z dívek 5. J a chlapců 5. M, 1. C a 2. C. Komedie o tom, jak bůh Zeus potrefený artrózou touží najít svou ztracenou kytaru, snad diváky pobavila, ale navíc ještě ukázala, že herecké talenty na našem gymnáziu mají velký potenciál.

A pak již až do konce zněla jen hudba – píseň We Love Doppler byla vystřídána vystoupením Katie a Kláry, po nich na jeviště nastoupil Train band, který rozezpíval celé hlediště. Závěr akademie patřil našemu pěveckému sboru, který tentokrát vybral úryvek z Carminy burany.

Děkuji všem, kteří na akademii vystoupili, děkuji i vyučujícím, kteří věnovali energii a čas přípravě programu.