• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

V sobotu 21.3. se uskutečnila již tradiční celopražská událost Zažít město jinak. Mnohé pražské ulice se zaplnily stánky, které nabízely jak různorodé občerstvení, tak zábavu či umělecké vyžití pro děti i dospělé. Na ulicích vyrostla pódia, která během celého dne hostila malé i větší umělce, a díky nim celou akci provázela povznesená a pohodová atmosféra.

Jedno takové zastavení jste mohli nalézt i v ulici Plaská, která jak jistě dobře víte, přímo sousedí s naším gymnáziem, a jako každým rokem se v ní nacházel i stánek studentů naší školy. A o něm bych vám ráda podala stručnou zprávu.

Celé to (pro mnohé z nás) začíná již ve víkendových časných hodinách, tedy asi okolo desáté, kdy budoucí stánkaři v celé ulici začnou nervózně vykukovat ze svých obchůdků, nevraživě pohlížejíce na auta ještě stále zaparkovaná na místech určených pro jejich stánky. Vozidla se naštěstí podaří téměř do posledního vystrnadit a v Plaské může vyrůst stanové městečko nabízející různorodé možnosti posezení, od měkkého ušáku po vysokou barovou stoličku. V tu dobu u našeho gymnázia vyrůstá přístřeší pro náš každoroční bleší trh, občerstvení a mnoho dalšího. Vládne tu zmatek, běhá se sem a tam, vynáší se lavice, hledá se prodlužovačka.

I přes letošní koordinaci studentů z 8.J a 2.C přípravy pokračují i po dvanácté (oficiální začátek ZÚJ) a ještě hodnou chvíli trvá, než se situace uklidní a vše může začít. V letošním roce se náš blešák, složený převážně ze zbytných obsahů skříní nás a našich spolužáků, nese v duchu shánění financí na nadcházející maturitní ples, a je tak zároveň i pozvánkou pro všechny návštěvníky našeho studentského butiku. Mohli jste si odtud za dobrovolný příspěvek nebo za neoblíbené kusy svého šatníku odnést zánovní svršky. Novinkou byl hudební doprovod zajištěný studenty ze 2.C, který zpříjemňoval posezení na zeleném palouku vpředu našeho stánku. Kromě nového oblečení jste mohli pochytit i nové vědomosti prostřednictvím matematických hlavolamů opět z režie 2.C.

Večer postupoval, nálada se stávala stále povznešenější, a když z občerstvení zbývalo už jen pár po celém dni okoralých kousků a blešák opustili i poslední vytrvalci, započal dlouhý úklid a akce mohla být označena za úspěšně ukončenou.

Doufám, že ti z vás, kdo jste náš koutek navštívili, jste si akci užili a že na ni zavítáte i v příštích letech.