• slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider

Je čtvrtek 12. 12. 12 hodin a v aule GCHD právě začíná finále dalšího ročníku již tradiční Literární soutěže ve vlastní tvorbě. Soutěžící autoři prezentují své texty. Ze tří věkových kategorií bylo předem vybráno vždy pět příspěvků. Hodnotiteli, kteří letos texty posuzovali, byli nejen učitelé, ale i žáci našeho gymnázia. Jsem zvědavá, s čím se tu dnes setkáme…

Poslouchám přednesy vlastní tvorby studentů. Jsem už prostě jiná generace, ale slohovky jsme na gymplu psávali úplně stejně. A vlastně mě to i docela bavilo.

Tiše přemýšlím o generační propasti, když nastupuje Kačka z tercie s příběhem „Jak jsem přišla o hlas“. Já ztratila hlas před dvěma dny! To snad nemůže být náhoda!

Nemám sice davy fanoušků, kteří by lačnili slyšet mou strhující show, jako hlavní hrdinka příběhu, ale mám třídy plné studentů a ti přeci jen jistá očekávání na náplň hodin prosezených ve škole mají. A přijde učitelka bez hlasu… Myslím, že s Kaččinou zpěvačkou soucítím ze všech přítomných v aule nejvíce.

Nechávám se unášet dalšími příběhy, konečně se mi po dnech plných shonu podařilo zastavit se, zamyslet, zavzpomínat. Jako by má duše spočinula v sametu.

Všem účinkujícím i organizátorům literární soutěže posílám tichou zprávu – poděkování. Že do toho opět šli, psali, četli, hráli, zpívali, pekli, prali se s technikou, aranžovali, hodnotili – zkrátka připravili nám všem příjemné odpoledne.

Až budu zase mluvit, všechno vám řeknu!

Výsledková listina

1. kategorie – primy, sekundy

 1. Daniel Švaňa 2.M
 2. Rostislav Kozlík 1.M
 3. Dominika Čudová 2.M

2. kategorie – tercie, kvarty

 1. Drahuše Gottvaldová 4.M
 2. Marek Hříbal 3.M
 3. Kateřina Přibylová 3.M

3. kategorie – vyšší gymnázium

 1. Václav Cedrik Belza 7.M
 2. Agáta Štrosová 6.J
 3. Babeta Frischmannová 6.J