• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

aneb sport od listopadu do ledna

 

Slečnám našeho gymnázia se v tomto školním roce podařilo ulovit dvě zlaté medaile!

Družstvo mladších žákyň (prima + sekunda) nejprve před Vánocemi senzačně postoupilo z okresního kola Prahy 5, kde se štěstím porazilo soupeřky ze ZŠ Weberova. Holky postoupily díky vítězství ve štafetě 6x50m volný způsob (většinou „kraul“) a těšily se na krajské kolo.

To se konalo až po Novém roce, ale sešla se v něm pouhá tři družstva. Holky hladce vyhrály úvodní štafetu 6x50m VZ. Pak ovšem zaváhaly při plaveckých způsobech znak a motýlek. Ani umístění při způsobu prsa nebylo na prvních místech, a tak jsme se začali obávat, jestli se nám bude dařit dál. První dvě místa při kraulu a vítězství v polohové štafetě, kde se jednotlivé plavecké způsoby střídají, nakonec slečnám zajistila první místo v celé Praze. Družstvu ve složení Sára Dolejšová, Martina Anglettová, Alžběta Limberská, Kateřina Pozniaková, Klaudie Kašparová a Mia Hobstová tak patří VELKÁ GRATULACE!

Okresního kola Prahy 5 se zúčastnily také starší žákyně (tercie a kvarta) Edita Janebová, Markéta Mihulková, Amálie Matějková, Antonie Kubrová, Karolína Drahorádová a Barbora Králíčková. Starší holky měly naopak trochu smůlu, když opět díky pořadí ve štafetě skončily na čtvrtém místě.

Bramborové umístění si vyplavali také chlapci vyššího gymnázia. Pro střední školy se pořádá rovnou krajská soutěž a v předchozích letech naši plavci soupeřili o nejvyšší příčku. Letos jsme takové cíle neměli, ale Matěj Renc, Marek Dolejš, Filip Škaroupka, Adam Hruška, Jakub Ježek a Milan Bubák ukázali, že v příštím roce bychom znovu mohli pomýšlet i na “bednu“.

Velký podíl na plaveckých úspěších má pí prof. Martina Stárová, jejíž přehled o dovednostech jednotlivých studentů a studentek výrazně přispívá k stavění konkurenceschopných týmů.

Ještě před plavci se do soutěží středních škol POPRASKu zapojili florbalisté a basketbalisté. Oba týmy se se svou účastí poprali se ctí. I na florbalu to opět zavánělo rvačkou (vůle rozhodčích splnit svou roli a řídit zápasy byla bohužel opět celkem nízká), ani jednomu se však nepodařilo postoupit do finále své skupiny.

florbalisté: Goran Jurak, Tomáš Drašnar, František Charbuský, Adam Vaněček, Filip Vencl, Tom Riley, Jan Pražák, Denis Dvořáček, Filip Škaroupka, Jiří Hermann, Patrik Kabrna, Lukáš Chadima, Michal Kukučka

basketbalisté: Martin Černík, Jan Krupanský, Patrik Kabrna, Václav Srb, Samuel Holub, Teimuraz Čačchiani, Jan Hudlický, Cyril Čmejrek, Adam Hendrich, Rostislav Borovkov