• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

V době online se zdá, že mít online v názvu je zjevně nadbytečná informace. Ale Fyziklání ONLINE je na tom trochu jinak. Tato internetová mezinárodní soutěž pro 1 až 5 hráčů vznikla v době, kdy byl internet ještě hodně a lehce naivní. Rozhodně z pohledu současného exponenciálního nárůstu využití všech jeho možností ve vyýuce a vzdělávání. Bylo to prostě v době, kdy jsme byli všichni online hodně mladí a trochu naivní, nebo alespoň většina z nás. Ale Fyziklání online, vizionář a předskokan, v roce 2020 vydalo už desátou edici. My byli pochopitelně u toho.

Soutěžící se mohou spojovat uvnitř školy, mezi školami, dokonce mezi státy a kontinenty. Soutěží se v Evropě, V Asii, V Americe, ... .V soutěži jsou homogenní týmy z jedné třídy, stejně jako nadšení řešitelé, kteří se sejdou v různém místním čase, na zcela jiných místech vzdálených půl světa, protože je baví řešit fyzikální příklady.

Ale o soutěži jste na našich stránkách četli mockrát. Takže si říkáte, už žádně řeči. Jak Vám to tedy letos šlo? Napište výsledky, konec napínání!

Dobře, ale čtěte pozorně, protože máme jednu novinku..

Letos jsme ZA ŠKOLU v kategoriích A (nejvyšší stupeň SŠ podle koeficientu třídy,kterou studenti navštěvují) a C (nejnižší ročník SŠ) postavili 3 týmy. V soutěži se uvádí mezinárodní a národní (v případě České a Slovenské republiky - opět mezinárodní) pořadí.

Výsledky lisstopad  2020

Název týmu  Kategorie   Soutěžící/
Koeficient

Pořadí
mezinárodně

soutěžních týmů
A: celkem 155
C: celkem 167 

 Pořadí
ČR a SR

soutěžích týmů
A:celkem 46
C: celkem 62

 Doppleráci  A

Marek Fürst / 4

Ondřej Marek / 4

Vojtěch Větrovec / 4

Kryštof Matějka / 3

Karel Stehlík / 3 

 33  9
 Borci j.k.j  A

 Martin Černík / 3

Klára Anna Šindlerová / 3

Václav Stupka / 3

Adam Dvořák / 4

Patrik Zavoral / 4

 61  16
 Quvia  C

 Ondřej Sedláček / 1

Eliška Koudelková / 1

Michal Bernat / 1

Jiří Cihleka / 1

Matúš Púll / 1

 12  4

 

Ovšem tato soutěž má i kategorii Open, tedy pro každého. Naší třešničkou na výsledkovém dortu je ExGChd tým, který vznikl spontánně a asi hodinu před uzávěrkou přihlášek soutěže. V soutěži bylo 181 týmů z celého světa. Mezi nimi naši absolventi 19/20 Jan Hřebec a Rudolf Líbal obsadili 19. místo a v ČR a SR získali 2. místo a plánují strategii na příští rok.

Další ročník se blíží. Přidá(?)e se?