• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

V prvních listopadových dnech jsme se se třídou 2.C vydali na druhý břeh řeky. Přešli jsme řeku a proti proudu jsme se dostali před krásný dům. Má vysoké zdobené dveře z hnědého kovu a nad nimi je zlatými literami napsáno – GOETHE-INSTITUT.

Vstoupili jsme do haly, pak po schodech nahoru, tam se nachází německá knihovna, do níž se naše německá polovina třídy vydala. Unsere Deutschlehrerin Frau Růžičková pro nás domluvila prohlídku německojazyčnéhofondu knihovny spojenou s následným soutěžním kvízem. Ve dveřích na nás už čekala Frau Bibliothekarin, která nás provedla po knihovně a ukázala nám, kde bychom co našli. Tyto znalosti byly důležité, protože nás dále čekala elektronická hra sestávající z rozličných úkolu v různých částech knihovny; například jsme se měli vyfotit s libovolnou knihou Johanna Wolfganga Goetha. Frau Bibliothekarin se nám zmínila o možnosti založení čtenářské kartičky a o výhodách s ní spojených. Knihovna je otevřena pro veřejnost v pravidelných časech, ale e-knihy i další média si lze vypůjčit po registraci v rámci takzvané ONLEIHE z domova a zdarma. Náš článek bude mít pokračování, protože ani naše návštěva knihovny návratem do školy neskončila: budeme ve skupinách zpracovávat projekty související s návštěvou knihovny, takže se máte na co těšit.

Für zwei Unterrichtsstunden nach Deutschland? 

Ja, auch das geht in der Bibliothek des Goethe-Instituts in Prag. Im November besuchte die deutschlernende Klasse 1.C mit der Deutschlehrerin Frau Ružičková die Bibliothek im Goethe-Institut Prag. Das Gebäude des Goethe-Instituts ist an der anderen Seite von Moldau als unsere Schule, trotzdem liegt es ganz nah, deshalb gingen wir dorthin zu Fuß. Frau Bibliothekarin führte uns über die ganze Bibliothek. Nach der interessanten Führung spielten wir ein Quiz, um festzustellen, was man alles in der Bibliothek erkunden kann. Unser Besuch im Goethe-Institut wird noch eine Fortsetzung haben, weil wir an weiteren Projekten in Gruppen arbeiten werden, die sich zum Bestand der deutschsprachigen Literatur beziehen. Darüber werden wir auch einen Artikel schreiben. Bis dann.

Webové stránky knihovny GI: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/kul/bib.html 
Onleihe: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/kul/bib/onl.html