Slavíme 70
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Blíží se závěr školního roku, klasifikační porada je za pár hodin a venku sluníčko a vedro. Všichni už se těší, že si oddechnou a přijdou prázdniny.

Poslední školní týden se všichni rozjedou na tmelící vzdělávací exkurze do různých končin naší republiky, naši žáci budou k vidění od Kokořína přes Jeseníky, Moravský kras, Znojmo až po Plzeňský kraj. A tyhle příjemné události nastartovala už o týden dříve, v úterý 21.6., část kvinty M, která pro primu J nachystala spaní ve škole.

V 17:30 se všichni setkali u malostranského vstupu na Kampu, kde kvintáni své mladší spolužáky rozdělili do skupinek a vyslali je do akce – na 7 stanovištích jim nachystali různé druhy úkolů (od logických hádanek přes poznávačku písniček až po test pohybové zdatnosti). Jakmile primáni dokončili „práci“ v parku, běželi do školy, přeměnit si třídu na hromadnou nocležnu. Po svačince se ale museli ještě trochu snažit – hra totiž pokračovala. Bylo nutno zjistit, kam je vedou indicie, které získali za své výkony venku. Někdo znovu vyrazil do smíchovkých ulic, jiný pátral v tajuplných zákoutích školní budovy. Jenže když bylo konečně místo pokladu nalezeno, zjistilo se, že je v něm uložen „jen“ jedna z částí šifrovaného dopisu, který bylo s ostatními třeba poskládat a získat poslední indicii, vedoucí k místu teď už skutečného pokladu. (Můžete si tipnout, kde a co to bylo.)

Všichni společně pak objevili skutečný poklad – společně strávený čas (ať už ten, kdy se hrála hra, či sledovali film nebo získali nové starší/mladší kamarády).

Možná že té noci se toho tolik nenaspalo, ale rozhodně se to povedlo a stálo to za to.

Třeba se primáni inspirují a někdy v budoucnu připraví podobně pěkný zážitek svým mladším spolužákům, jako nachystala letošní kvinta M jim.