Slavíme 70
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Co je to program DofE?

Program DofE (the duke of Edinburgh’s award, ceny vévody z Edinburgu), má za cíl podpořit komplexní rozvoj schopností a dovedností mladých lidí ve věku 14 až 24 let skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity ve čtyřech oblastech: talent, sport, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. V každé oblasti si vyberete jednu aktivitu, ve které si stanovíte určitý cíl. Této aktivitě se budete věnovat 1 hod/ týdně po určité období (záleží na úrovni programu). Účastníci mohou získat při splnění programu mezinárodně uznávaný certifikát DofE – bronzový (6 měsíců plnění), stříbrný (12 měsíců plnění) a zlatý (18 měsíců plnění). Více informací o aktivitách a úrovních najdete na http://www.dofe.cz/cz/co-je-dofe-studenti/.

Jak se zapojit?

Nahlaste se jedné z vyučujících - Mgr. Petra Skoupilová a Mgr. Anna Yaghobová - a potom se registrujte na webu https://www.onlinerecordbook.org/fo/ (jako místní centrum vyplňte Gymnázium Christiana Dopplera).

Proč se zapojit?

Seznámíte se s vrstevníky, kteří hledají podobné výzvy jako vy; dáte svému volnému času zajímavou náplň; získáte zážitky, o kterých si s přáteli budete ještě dlouho vyprávět, dozvíte se víc o sobě a možná v sobě objevíte nový potenciál a další zájmy, zapracujete na svých schopnostech - ať už na tom, co vám moc nejde, nebo naopak na tom, co vám jde a v čem chcete být nejlepší; stanete se samostatnějším a zodpovědnějším; zjistíte, že s vytrvalostí a odhodláním dokážete víc, než si myslíte; zvýšíte si sebevědomí; zjistíte, že nových věcí a výzev se není třeba bát; naučíte se efektivně plánovat a rozhodovat se; naučíte se pracovat samostatně i v týmu, a to na základě vlastního odhodlání, nikoli příkazů druhých lidí; za své úsilí a vytrvalost získáte certifikát s mezinárodní platností, který vám předají významné osobnosti z České republiky i Velké Británie (citováno z webu DofE).

Kde zjistit více informací?

Obecné informace o programu najdete na webu: www.dofe.cz, či na youtube: https://www.youtube.com/user/DofEAwardCZ. Informace o konkrétním zapojení na naší škole u učitelů jmenovaných výše.