Slavíme 70
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Ohlédnutí za maturitním plesem

Máme to v českých zemích takový zvyk, že maturanti oslavují maturitu maturitním plesem ještě před maturitou, ale což, nebudeme se na našem gymnáziu přece odlišovat! Nebo bychom to mohli chápat tak, že jaký ples, taková maturita?

Dovolte mi tedy krátké ohlédnutí. 10. březen 2016. Něco krátce po 19. hodině otvírá ples studentská hymna Gaudeamus igitur. Zaplněná Lucerna se na chvíli ztišuje, ale vzápětí už pak následuje zábavné číslo programu jedno za druhým. Nejprve dynamické vystoupení nejstarších s nejmladšími (roztomilé a pro rodiče primánů určitě i dojemné), profesionální předtančení párů,  klíčkování primánů a prvního ročníku. Pak skvělý příspěvek do programu – úryvky z Pomády – s tancem i zpěvem. Vojta Švandelík umí překvapit! I další vystoupení zaujalo: pětice dívek včetně Gabriely Tlamsové připomněla, jak šarmantní jsou Francouzky při tanci.

 Krátce po půl deváté přišla na řadu oficiální část plesu. Paní ředitelka  všechny (včetně hostů z francouzské ambasády) srdečně uvítala a krátce pohovořila o úspěších školy. Poté si vzal slovo ještě její zástupce prof.Pudivítr. Za studenty promluvili Dan Pišťák a Moris Hyršl. V  jejich zamyšlení nad téměř osmi lety pobytu na GChD nechyběly pozitivní prvky sebereflexe. Tradiční šerpování prošlo bez problémů, fanynky v řetězech se koukaly a viděly, připíjely si, fotily se a vůbec byli všichni strašně šťastní, že už to mají za sebou, ale hlavně aby v plachtách přistálo dost peněz.

Mezitím a také potom se tančilo, s rodiči, s vyučujícími, partnery a partnerkami. Jak je v posledních letech zvykem, maturitní třídy si připravují před plesem vystoupení, jež je vždy pro ostatní velkým překvapením. 8. J inzerovala již předem svoji operu plakáty vyvěšenými na stěnách školy. Její vtipná realizace však předčila všechna očekávání. 4. C předvedla, že umí být rovněž hodně akční.  Vystoupením 8.M večer jednoznačně vygradoval.

Ples se nám zdařil díky usilovné práci plesového výboru v čele s prof. Hradovou-Pecinovou, díky všem účinkujícím, díky všem pozitivně naladěným přítomným. Tak teď ještě ta maturita, milí studenti!