• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Milí rodiče, vážené uchazečky a uchazeči o studium na GChD. Ačkoli jsme na Vás těšili a doufali jsme, že Vás přivítáme osobně v prostorách naší školy, bohužel ani na začátku roku 2021 takové setkání možné není. Připravili jsme tedy pro Vás několik základních informací online. 

Ve školním roce 2021/2022 budeme otevírat tři třídy ve třech studijních oborech. Do každého oboru budeme přijímat pouze 30 žáků. Dva naše studijní obory-jeden pro žáky z pátých a jeden pro žáky z devátých tříd-jsou zaměřené na matematiku, fyziku a informatiku. Pro žáky z pátých ročníků dále nabízíme studium se zaměřením na cizí jazyky.

V přijímacím řízení škola využije jednotné přijímací zkoušky od CERMATu. Kritéria pro přijímací řízení budou zveřejněna do 31. ledna 2021.

Hlavní náplní našeho studia je příprava našich žáků k dalšímu akademickému vzdělávání. A to se nám daří. Naši absolventi úspěšně pokračují ve studiu na vysokých školách v České republice i v zahraničí.

Ve škole je možné složit jazykové zkoušky DSD I a II (německý jazyk) a získat základní i pokročilé certifikáty ICDL (počítačová gramotnost). Studenti jsou připravováni i na získání dalších certifikačních zkoušek FCE, DELF, DALF.

Nezapomínáme ani na sportovní a kulturní stránku života. Účastníme se sportovních soutěží, pořádáme tělovýchovné kurzy, máme pěvecký sbor, funguje u nás Klub mladého diváka, vydáváme sborník literárních prací a bavíme se při každoroční Akademii.

O naší práci bychom mohli mluvit ještě dlouho, ale myslíme, že bude lepší, když si sami vyberete, kam dál a podíváte se na to, co Vás nejvíc zajímá.

Studijní obory a učební plány

Výuka a předmětové komise

Často kladené otázky

Naši studenti pro vás připravili krátké informační video

Další představu o našich aktivitách i mimo ni můžete najít zde

Škola

 

 

Zajímá Vás něco dalšího? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jsme rádi, že na nás vzpomínají a myslí např: Mgr. David Navara, šachový velmistr, Ing. Tatiana Valentine Guy, Ph.D, vedoucí oddělení Adaptivních systémů ÚTIA AV ČR, Ing. Miroslav Kárný, DrSc., ÚTIA AV ČR,  Ing. Alexey M. Bubnov, Ph.D, FZÚ AV ČR, Prof. RNDr. Jaroslav Nešetřil, DrSc, MFF UK, Mgr. Jan Martínek FIA, AXIS, Dr.Ing. Ivan Kašík, ÚFE, ing. arch. Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, ...

Přejeme všem návštěvníkům klidný rok a doufáme, že se s mnohými z Vás uvidíme naživo od školního roku 2021/2022.