• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Vidíte takovou rovnici poprvé? Ano, příliš často se taková věc opravdu nevidí. Tým našich fotbalistů postoupil do finále POPRASKu (Pohár pražských škol) díky dvěma zápasům, rozhodnutým až penaltovým rozstřelem.

 

Úvodní zápas pátečního turnaje v minifotbale hraný ve stínu Gymnázia Na Pražačce nenapovídal, že by naši reprezentanti vůbec mohli projít do finále turnaje. Přestože se naši hráči postupně rozehrávali, výsledek 0:4 s družstvem SPŠST Panská nebyl příliš povzbudivý.

Dlouhá přestávka po dobu zápasů ostatních týmů nám ale výrazně prospěla. Hráči si v kabině rozebrali taktiku, dali vydatnou snídani a nad hřiště se vyšplhalo sluníčko, které naše „žabáky“ ještě více podpořilo. Ti, pak navzdory levné brance soupeře hned na začátku, dokázali otočit zápas proti Malostranskému gymnáziu a výhrou 2:1 postoupili z miniskupiny z druhého místa.

Dohrávka miniskupin přinesla i v tomto ročníku zápasnickou vložku. Kop do soupeře jako v oktagonu MMA byl k vidění v zápase našich nadcházejících soupeřů z OA Hovorčovická. Nutno dodat, že ostré zákroky jsou na minifotbale POPRASKu bohužel stálicí a na vyhrocených situacích mají velký podíl rozhodčí, kteří „neradi vstupují do vývoje zápasu a nechávají hru plynout“.

 S Hovorčovickou jsme se utkali ve vyřazovací části. Soupeř, bez vyloučeného zápasníka, byl stále nebezpečný a šance se objevovaly na obou stranách. Nerozhodný stav i po závěrečném hvizdu nás tak dovedl k prvnímu penaltovému rozstřelu. Na něj se do branky takticky vrátil Adam. Jeho úspěšný zákrok a stoprocentní úspěšnost našich střelců nás poslaly do dalšího zápasu, jehož vítěz se utká s nejlepšími školami v Praze.

Hráči ze SPŠS J. Gočára působili fotbalověji a předváděli dobré kombinace. I naši borci ale museli prokázat slušné dovednosti při zpracovávání nakopávaných míčů, dobrou obranou nedovolili soupeři skórovat více než jednou a postupně zlepšeným držením míče jsme se soupeři dokázali vyrovnat i gólově. Zápas tak opět dospěl do penaltového rozstřelu. Mikuláše v brance opět vystřídal Adam. Naši střelci opět trefili a úspěšný zákrok našeho gólmana v druhé sérii poslal GCHD opět dál. Tentokrát do pražského finále. Držte palce!

P 20211001 121128 vHDR Auto