• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Se začátkem nového školního roku začíná tělovýchovný kabinet vytvářet nominace na sportovní soutěže, které se co nevidět opět rozběhnou. V kabinetu K4, a jistě i v kabinetech ostatních, všichni doufáme, že se nám letos podaří navázat na loňskou sezonu. Rok 2021/22 byl pro naši školu ve sportovních soutěžích nadmíru úspěšný a tak by bylo vhodné se za ním poohlédnout.

Na podzim se tradičně začíná přespolním během a minifotbalem. Zatímco postup fotbalistů do finále byl dílem velkého štěstí (blíže zde), v přespolním běhu sbírá v posledních letech „Doppler“ úspěchy pravidelně. Kromě předních umístění studentů a studentek vyššího gymnázia, bychom měli vypíchnout vítězství našich starších žákyň v Praze 5 a následně 3. místo v Praze. Za prvními loňskými medailemi stály slečny Dolejšová S., Sadílková, Štrauchová, Cahová, Vaňková, Kupková a Kavková.

Opakovaně skvělých umístění se daří našim reprezentantům dosahovat také v plavání. To je v kalendáři NG zařazeno na konec podzimu. Mladší žáci Dolejš A., Bareš, Tesař, Fiala, Korbel a Živkovskij vylovili z bazénu Prahy 5 stříbrné medaile. Zlaté medaile z obvodního a těsně po vánočních prázdninách i z celopražského finále navlékly na svůj krk starší žákyně Dolejšová S., Pozniaková, Limberská, Anglettová, Kašparová a Hobstová. Bronzový kov si v prořídlém startovním poli vyplavali chlapci z VG Dolejš M., Hrubý, Hruška, Macourek, Salame, Škaroupka, i když některým z nich rychlé pohyby v suchdolském bazéně neudělaly dobře a poslaly je z vody rychle ven.

Překvapivých úspěchů dosáhli naši žáci a žákyně i v halových disciplínách, které jsme dosud neobsazovali. „Obvod“ i „Prahu“ ve stolním tenise dokázali vyhrát starší žáci Mach, Nezbeda a Heissiger. Mladší žáci Bludský H., Bludský V. a Grössl dosáhli na obvodní úrovni na 3. místo. Stříbrné v obvodním kole na Praze 5 byly mladší žákyně v přehazované (Bendová, Akrmanová, Ungermannová, Kramulová, Hauptfleischová, Benešová a Vorlíčková).

Na jaře nás slunce láká zase ven a tentokrát nás sluneční paprsky opravdu zahřály, když družstvo orientačních běžců z NG dokázalo nejprve vyhrát Prahu a poté obsadit bronzový stupínek na celostátním finále. K tomu nejvíce přispěl vítěz kategorie starších žáků Štěpán Koliáš! Škoda jen, že se Štěpán rozhodl opustit naše gymnázium a studovat dále na smíchovské průmyslovce. Složení úspěšného družstva: Koliáš, Vrba, Hamerník, Tuka, Šmida, Stará B., Dolejšová S., Sadílková, Dolejš A., Betinec J., Bludský H., Bludský V., Kašpar, Akrmanová, Stará Ž., Ungermannová, Kramulová, Tomalová.

Napínavý byl i obvodní turnaj v softbale NG, který nám přinesl další pohár za 3. místo. Na slunci se ten den hřáli Andrle, Dolejšová S., Juřková, Brix, Koliáš, Tycar, Urx, Kovář, Rakušan a pomocný trenér Dolejš M.

Na slunci se naopak příliš neohřejí šachisté, kteří v loni ke školním úspěchům také výrazně přispěli svým postupem na republikové finále – článek zde.

Zmínit bychom měli také již tradiční účast „Dopplera“ na Juniorském maratonu, tj. štafetě 10x 4,2km. Tento středoškolský závod, jenž je součástí obří akce Prague International Marathon, obsazujeme vždy dvěma štafetami – Dopplerovou Tsunami a Dopplerovou Vlnkou. Ačkoliv zde nedosahujeme na stupně vítězů, daří se Tsunami držet v „Top Ten“ celé Prahy a účast ve Vlnce bývá pro některé studenty nejdelším závodem, který kdy běželi.

Zcela na konci školního roku dosáhli naši studenti ještě jednoho výrazného úspěchu. Tím bylo 2. místo na akci EnergyStreeball. Chlapci z vyššího gymnázia Kovář, Čmejrek a bratři Čačchianiové se srdnatě prokousávali pavoukem turnaje na Letenské pláni. Dlouhý boj a ostré slunce dohnalo některé až ke křečím, a tak byl finálový souboj již nad síly našich reprezentantů. Přesto byla tato tečka za školním rokem velmi příjemná a příjemné byly určitě i prize money, které si kluci odnesli!

Díky uvedeným úspěchům byli sportovci nejpočetnější skupinou odměněnou na závěr roku Klubem rodičů. I ve školním roce 2022/23 bychom určitě naše gymnázium rádi opět viděli mezi nejlepšími, a proto doufáme, že všichni žáci a studenti budou nadále s chutí reprezentovat a budou tak šířit dobré jméno Gymnázia Christiana Dopplera.

Sportu zdar!