Členové komise: Mgr. Michal Matušík, RNDr. Alena Nosková, Bc. Jakub Moudrý

Zeměpis je na našem gymnáziu vyučován s dvouhodinovou dotací, a to od primy matematického, a od sekundy jazykového zaměření. Na vyšším gymnáziu probíhá výuka zeměpisu zpravidla první dva roky. Vyšší ročníky si pak mohou zvolit Geografický seminář (v současnosti jsou otevřeny semináře pro oba vyšší ročníky - septimu a 3. ročník, oktávu a 4. ročník).
Seminář pro 3. ročníky je zaměřen na mezinárodní konflikty, terorismus a problémové oblasti států světa, seminář pro 4. ročníky je pak zaměřen na aplikovanou geografii a opakování k maturitě. Semináře mají dvouhodinovou týdenní dotaci.

Na nižším gymnáziu používáme učebnice od nakladatelství Fraus, které zajišťuje škola.

Dále používáme Školní atlas světa od nakladatelství Kartografie, 3. vydání.

Naše gymnázium se každoročně účastní celé řady zeměpisných soutěží a akcí, ve kterých naši studenti/ky opakovaně dosahují vynikajících úspěchů jak v celopražské, tak také celostátní konkurenci. Jedná se zejména o následující soutěže:

• Pražský globus
  • Zeměpisná olympiáda
  • Eurorebus

Kromě zeměpisných soutěží se studenti/ky účastní řady zeměpisných exkurzí.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Zeměpis, ekologie a 6.J

Pře(d)stav si Prahu

Exkurze primy M v Lužických horách