Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová učebna: U11
Třídní učitel: Mgr. Renata Nováková
Zástupce třídního učitele: PhDr. Alena Bártová

Zástupce v Klubu rodičů: Hana Engstová

Victoria pro Victorii

Slovo victoria znamená ve španělštině vítězství, ale i řada dalších jazyků vyjadřuje toto slovo podobně. Teď si můžete říct, proč tento lingvistický úvod. Je to jednoduché – omen nomen.


Victoria María Nájares z jazykové septimy zahořela pro matematiku a přihlásila se do soutěžního klání SOČ s prací „Kritéria dělitelnosti v obecných soustavách“, se kterou se probojovala do krajského kola. V něm v pondělí 24. 4. vyhrála první místo. Připomínám, že konkurence nebyla ledasjaká, ale jak vím od očitých svědků, Victoria přesvědčila zaujetím a suverénní obhajobou své práce.


Může nám imponovat i svou skromností, část zásluh prý nese i její konzultant p. p. Hamáček.


Není třeba již nic dodávat. Vivat Victoria!

 

Best in English

Soutěž Angličtinář roku má od roku 2015 mezinárodní úroveň. Změnil se i její název na Best in English. V tomto školním roce jsme vstoupili do soutěže již potřetí, tentokrát bylo vybráno celkem nadějných 25 adeptů.

Soutěž, která se konala 30. 11. 2016, probíhající formou online testu měla letos více než 15000 soutěžících, což je určitě úctyhodný počet, protože ne všechny školy si na takové měření sil troufnou. O to víc nás překvapily a potěšily výsledky našich dvou žáků: Julie Galantseva z 3. C a Martin Engst ze 7. J v konkurenci 6998 soutěžících z České republiky obsadili 8. respektive 9. místo a v rámci všech zúčastněných zemí 20. a 22. místo. Srdečně gratulujeme!

Generálním partnerem a organizátorem soutěže je Czech-us, agentura zabývající se organizováním studijních, pracovních a jazykových programů v zahraničí. Dne 1. 3. 2017 naši školu navštívil zástupce této organizace Lukáš Kerhart, aby předal vítězům certifikáty a věcné ceny. Při této příležitosti měl i přednášku, v níž vysvětloval význam studijních pobytů v cizině. Mohla by být pro mnohé, kteří váhají, dobrou motivací.

 

Návštěva z Holandska

 

Ve středu 5. října dorazila na naši školu návštěva z Holandska. Celkem 38 studentů bylo v České republice a především v Praze na pětidenním výletě. Pozvali jsme je na naše gymnázium, protože projevili zájem poznat českou školu.

Studenti septim s nimi strávili několik hodin, během kterých se mohli blíže seznámit, a provedli je i budovou školy.  V malých skupinkách pak společně vypracovali plakát na téma "Perfektní škola". Autoři nejlepších prací byli odměněni holandskými suvenýry. 

Naši studenti si mohli skvěle procvičit angličtinu, poznat nové lidi a jak se ukázalo, i naučit své kolegy z Nizozemí pár vybraných českých slovíček (nejoblíbenějším se zdála být řeřicha). 

Dopoledne uteklo jako voda, ale doufáme, že celá akce bude základním kamenem další spolupráce. 

 

 

Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

 

 

Ve středu 6.4.2016 proběhlo v Praze krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR . Naši školu reprezentoval tříčlenný tým ve složení Kateřina Fleischnerová, Gabriela Tlamsová ze 6.J a Adam Matoušek z 5.J. V celopražské konkurenci obsadili 2.místo a postupují  do finále, které se bude konat na podzim v Chebu.

 

Vítězům gratulujeme!

Olympiáda v českém jazyce

16. 12. 2015 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce:
 
I. kategorie:
1.-2. místo: Marek Matouš, 4.M
                 Očenášková Veronika, 3.J
3. místo: Žáčková Adéla, 3.M
 
II. kategorie:
1. místo: Králová Lesná Aneta, 7.J
2. místo: Jurášová Johana, 8.M

3. místo: Tlamsová Gabriela, 6.J

Mezinárodní soutěž v dějepise

Ve čtvrtek 26.11.2015 proběhla v Chebu mezinárodní dějepisná soutěž studentů gymnázií. Náš tým ve složení Kateřina Fleischnerová a Gabriela Tlamsová (obě ze 6.J) a David Vavruška (ze 7.J) se do soutěže probojovali z celkem 263 českých a slovenských gymnázií a v Chebu se umístili na 27. místě ze 75 týmů. Našim studentům srdečně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších ročníků.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.