Logo školy

GYMNÁZIUM CHRISTIANA DOPPLERA

Kmenová třída: U35
Třídní učitel: Mgr. Štěpánka Jirošová
Zastupce třídního učitele: Mgr. Jolana Holíková

Předseda třídy: Jakub Matějka

Zástupce v klubu rodičů: Veronika Panáčková

Maturitní ples 2017

Maturanti si vás dovolují pozvat na letošní maturitní ples.

Místo konání: Lucerna – velký sál

Čas: Čtvrtek 30. března 2017 od sedmi hodin

Cena lístků: Sezení 300-350, stání 220, stání v místě konání - 240

Můžete se těšit na polonézu prvních ročníků, soutěž o ceny, tanec s profesory, tanec s rodiči, šerpování maturantů, několik zábavných proslovů, mnoho příležitostí si zatančit, fotokoutek a mnohem víc. Tak neváhejte! Lístky jsou v prodeji každý čtvrtek o velké přestávce. Pokud stojíte o lístek, ale do školy se nedostanete, kontaktujte nás na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přesný program bude zveřejněn v nejbližší době.

Lingvistická olympiáda

V posledním listopadovém týdnu proběhlo školní kolo Lingvistické olympiády.

Na třetím místě se umístil Lukáš Caha ze 7.M, na druhém Jakub Renc ze 6.M a o první místo se podělili František Srb ze 6.M s Davidem Žáčkem z 8.M. Tito dva budou naši školu reprezentovat v kole národním. Gratulujeme a držíme palce!

Bobřík informatiky 2016

Každoročně se naši žáci účastní soutěže Bobřík informatiky. V této soutěži se online řeší 15 úloh různé obtížnosti v několika kategoriích.

V tomto roce se v základním kole soutěže v kategorii Benjamin na 1. -2. místě umístili Michal Bernat z 1. M a Cyril Čmejrek ze 2. M s plným počtem 240 bodů.

240 bodů v kategorii Kadet získali Martina Šandová ze 4. J, Adéla Karolína Žáčková ze 4. M a Jakub Marek také ze 4. M.

V kategorii Junior byl na 1. místě s plným počtem bodů Alexandr Dizov z 1. C.

Kategorie Seniorů je kategorií, kde úspěšní řešitelé základního kola postupují do kola krajského. V této kategorii soutěžilo celkem 16 studentů, 8 z nich je postupujících. Jsou to od 2. do  8. místa studenti  Sebastian Duarte, Ondřej Altman, Vojtěch Dědek, Jakub Matějka, všichni z 8. M, a ze 7. M Vojtěch Lanz, Vojtěch Lengál a Tomáš Zasadil. Nejlepším postupující se ziskem 240 bodů je David Žáček z 8. M.

 

Krajské kolo proběhne na GCHD 1. února 2017.

Dopplerův MaFin

Dne 16. listopadu 2016 proběhl první přednáškový den akce Dopplerův MaFin (pásmo přednášek pro studenty 8. a 9. tříd ZŠ a širokou veřejnost). Na akci zaznělo 8 přednášek (mj. Herní enginy, Počítačové sítě a jejich nebezpečí nebo Raketová technika) a proběhla ukázka několika chemicko-fyzikálních pokusů. O přednášky se postarali studenti ze tříd 5.M (Jan Hřebec a Matouš Marek), 7.M (Lukáš Caha, Filip Matějka, Kamila Kyzlíková, Kateřina Lipavská, Vojtěch Lanz a Marek Haloda) a ze třídy 8.M (Jakub Matějka, David Žáček a Michal Kocourek). Přednášky si přišlo poslechnout přes 50 studentů z několika základních škol.

Další přednáškový den Dopplerova MaFinu se uskuteční dne 5. ledna 2017 a stále je několik volných míst! Více informací naleznete na webu http://mafin.gchd.cz.

Školní kolo soutěže MASO

Bylo to MASO!

Ve čtvrtek 8. 4. 2016 proběhlo školní kolo soutěže MASO pod taktovkou třídy 7. M. Matematického klání se zúčastnilo 9 týmů nižšího gymnázia. Ve velmi soutěžní a zároveň přátelské atmosféře studenti řešili obtížné úlohy rychle a dobře. Vítězem se stal tým ve složení:  Jan Hřebec, Adam Hanzlík, Petr Hrdina a Tomáš Hlubocký. Gratulujeme!

Školní kolo MO kategorie A

Školní kolo matematické olympiády kategorie A Úspěšnými řešiteli školního kola matematické olympiády kategorie A, které se konalo 8. prosince 2015, se stali: Daniel Pišťák (8.M), Jakub Matějka (7.M), Ester Sgallová (8.M), Vojtěch Lengál (6.M) a Vojtěch Lanz (6.M). Gratulujeme k postupu a držíme palce při reprezentaci školy v krajském kole.

Kde jsme?

Praha

Hlavní město Praha

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Gymnázium Christiana Dopplera


Zborovská 621/45, Malá Strana, 150 00 Praha 5
+420 257 320 816
office@gchd.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořili studenti gymnázia.

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.