Členové komise: Mgr. Jan Hamáček, Mgr. Štěpánka Jirošová, Mgr. Jiří Šperl, Vojtěch Švandelík

Informatice je na našem gymnáziu věnována velká pozornost, což se projevuje zejména v tematické náplni tohoto předmětu. Ve třídách osmiletého gymnázia se zaměřením na matematiku se informatika vyučuje od primy až do oktávy, ve čtyřletém studiu rovněž ve všech čtyřech ročnících. Třídy zaměřené na živé jazyky mají informatiku v tercii a kvartě po jedné hodině, v kvintě a sextě po dvou hodinách týdně.

V septimě a oktávě si mohou studenti zvolit dvouhodinový seminář z programování, který navazuje na výuku programování v rámci povinných hodin informatiky.

Naši studenti se úspěšně účastní mnoha informatických soutěží. Jedná se především o Matematickou olympiádu kategorie P, Soutěž v programování a Bobřík informatiky.

Jak jsme letos pekli

Scratch Cup 2018

Finále Junior Erbu

Soutěž v programování