Členové komise: Mgr. Milan Klouček, Mgr. Ondřej Machů, RNDr. Alena Nosková, RNDr. Ludmila Ortinská, RNDr. Zuzana Pecinová,  PhDr. Lucie Růžičková Ph.D., Mgr. Vladimíra Semeráková, Mgr. Jiří Šperl, RNDr. Dagmar Švarcová,

Matematika na našem gymnázium je hlavním předmětem v oborech se zaměřením na matematiku a fyziku. Tomu odpovídá i dotace hodin. Pro obor matematika a fyzika je to v primě, kvintě, sextě a oktávě vždy 6 hodin týdně; v sekundě, tercii, kvartě a septimě 5 hodin. V oborech se zaměřením na živé jazyky v primě 5 hodin, sekundě, tercii, kvartě a oktávě 4 hodiny týdně, v ostatních ročnících tři hodiny týdně. V septimě si mohou studenti zvolit seminář Vyšší matematika, Deskriptivní geometrie, v oktávě Vyšší matematiku, Deskriptivní geometrii a Seminář z matematiky. Tyto semináře jsou dvouhodinové.

Naši studenti se úspěšně zúčastňují matematické olympiády, matematických soutěží: MASO, Náboj, Matematický klokan, řeší různé korespondenční semináře a připravují také soutěž Pražská střela pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázia a soutěž Matematický proud pro 1. stupeň ZŠ.

Matematická olympiáda Z9

Jak jsme letos pekli

Náboj dvacet dva, dva

Matematický proud