Členové komise: RNDr. Zuzana Hradová Pecinová, Mgr. Štěpánka Jirošová, Mgr. Milan Klouček, RNDr. Josef Pavel, CSc.,  Mgr. Vladimíra Semeráková, RNDr. Dagmar Švarcová

Ve třídách oborů školních vzdělávacích programů Myslím, tedy jsem a Per partes ad astra se fyzika vyučuje ve všech ročnících. Používané učebnice jsou na nižším gymnáziu knihy vydavatelství Fraus a na vyšším a čtyřletém gymnáziu doporučujeme řadu učebnic fyziky pro gymnázia nakladatelství Prometheus.

V oboru Cizí jazyky – brána do světa je fyzika vyučována od prvního do sedmého ročníku studia. Používanou sadou učebnic na nižším stupni je řada nakladatelství Prometheus, na vyšším stupni doporučujeme učebnice stejného nakladatelství nebo učebnice O. Lepil Fyzika pro střední školy.

Kromě hodin fyziky se u nás na škole dále vyučují volitelné semináře se zaměřením na fyziku. Ve výuce využíváme celou řadu aktivit, akcí, přednášek a exkurzí, které probíhají jak na naší škole, tak v odborných institucích a zařízeních, především na MFF UK a FJFI.

Naši studenti se opakovaně velmi úspěšně účastní soutěží a projektů spojených s fyzikou, jedná se především o Fyzikální olympiádu a Turnaj mladých fyziků.

Největšími úspěchy poslední doby jsou několikanásobné úspěšné účasti našich studentů – dnes již absolventů, Jáchyma Sýkory a Lubomíra Grunda na mezinárodním kole FO a opakovaná medailová umístění týmu Turnaje mladých fyziků v republikovém kole.

Jak jsme letos pekli

Další úspěch GCHD na Matfyz FEAT

Náboj dvacet dva, dva

Náboj dva, šest, osm