Vyučující německého jazyka:

PhDr. Alena Bártová, Mgr. Eliška Čáslavská, PaedDr. Jaroslava Tůmová,  Alois Hartl

Proč se učit německy?

• Němčina je jazyk, kterým mluví v rámci EU jako svou mateřštinou nejvíce lidí.
  • Němčina je ve světovém měřítku druhým nejčastěji používaným jazykem vědy.
  • Němčina je jeden z nejdůležitějších kulturních jazyků - jazyk Goetha, Schillera, Kafky, Dürenmatta.

1. Osmileté studium - zaměření živé jazyky

• volitelný druhý jazyk
  • vyučování během celého studia s časovou dotací 3 - 5 hodin týdně
  • německý lektor
  • v závěru studia Německý jazykový diplom DSD II (B2/C1)
  • v septimě a oktávě volitelný seminář "Německá kultura a dějiny"

2. Osmileté studium - zaměření Matematika a fyzika

• volitelný druhý jazyk vyučován na gymnáziu šest let s časovou dotací 3 hodiny týdně
  • možnost skládat zkoušku v německém jazyce na úrovni A2 / B1 a získat německý certifikát DSD I

3. Čtyřleté studium - zaměření Matematika a fyzika

volitelný druhý jazyk vyučován během celého studia s časovou dotací 3 hodiny týdně

Informace o zkoušce DSD

Německý jazykový diplom DSD II

• Jazykový diplom z německého jazyka je mezinárodně uznávaná zkouška dle Evropského referenčního rámce a je i součástí stávajících smluv zemí EU.
  • Program DSD II probíhající v mnoha zemích světa je podporovaný jak personálně, tak i finančně německou Kultusministerkonferenz a zaštítěn MŠMT ČR. Úspěšně složená zkouška na úrovni B2/C1 může nahradit profilovou maturitní zkoušku.
  • Na GChD skládají tuto zkoušku studenti jazykových tříd v oktávě. Úspěšné složení zkoušky DSD II otevírá cestu ke studiu na vysokých školách a univerzitách v německy mluvících zemích, ale také nabízí možnost lépe se prosadit na současném trhu práce.
  • Tento program je na GChD realizován od roku 2002.

Německý jazykový diplom DSD I

• Jazykový diplom z německého jazyka na úrovni A2/B1.
  • Tento program se týká jak tříd jazykových, tak i matematických.
  • Jazykové třídy skládají tuto zkoušku v kvintě osmiletého studia, matematické třídy v septimě, popřípadě 3. ročníku čtyřletého studia.
  • V souladu s MŠMT může být studentovi matematické třídy uznána úspěšně složená zkouška na úrovni B1 jako náhrada profilové maturitní zkoušky.
  • Tento program je na GChD od roku 2016/2017.

Jak se učíme němčinu?

Základy

Na nižším stupni objevují děti nový jazyk. Moderními, komunikativními metodami zprostředkováváme základy jazyka. Během německo-českého týdne setkání si může žák vyzkoušet v praxi, co se naučil ve škole.

Týden setkání znamená: společně bydlet, navzájem se poznávat, pracovat na projektech, společně se bavit a navazovat kontakty.

Na cestě k Německému jazykovému diplomu

Naše vyučování vede k prohloubení jazykových znalostí. Ty jim umožní účast na projektech, školních výměnách a studijních pobytech v Německu.

Německý jazyk v závěru studia

Maturita a Německý jazykový diplom(DSD II) "Kultusministerkonferenz" SRN opravňují ke studiu v Německu.

Příprava na zkoušku DSD II vede: k vysoké schopnosti se vyjadřovat v němčině, ke kompetenci písemné komunikace, k samostatnosti, sociálnímu porozumění a mnohostrannosti.

Olympiáda v německém jazyce

Nová partnerská škola

Návštěva výstavy na Bavorském zastupitelství

Návštěva na velvyslanectví v Berlíně